avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Spray autoaparare piper
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Spray autoaparare piper

Buna ziua, doresc sa stiu daca spray-ul de autoaparare pe baza de piper tb declarat la Politie pt a-l putea detine? Daca mi se acorda dreptul de a-l detine, pot sa-l si folosesc in scopul autoapararii?

Multumesc anticipat!
Aby
Cel mai recent răspuns: mara2 , utilizator 10:28, 8 Martie 2011
Ai fost tâlhărită.
Este o infracțiune foarte gravă.

Ai fost la Poliție?

Dacă nu ai fost, atunci nu ai dreptul nici să pui nicio întrebare, nici să primești vreun răspuns.

Meriți ce ți s-a întâmplat.

Alberto Kurtyan
Ultima modificare: Sâmbătă, 26 Februarie 2011
Albert Kurtyan, Consilier juridic
Foarte dur mesajul.... Am fost la politie si din fericire mi-au recuperat tel.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De ce ai nevoie pentru a deține un spray paralizant? Alina123456789 Alina123456789 Buna ! Stiu ca pentru port arma îți trebuie permis . Pentru spray paralizant ai nevoie de ceva ? (vezi toată discuția)
Sprayul paralizant sau cu piper. Sonji Sonji Oricine poate detine un spray paralizant/piper? sau trebuie indeplinite anumite conditii?? Se foloseste in caz de autoaparare.Dar sunt folosite de multi ... (vezi toată discuția)
Buna seara ! - sicanare in trafic BarbuAlexandruMarian BarbuAlexandruMarian Buna seara , vin cu 4 intrebari dupa o experienta neplacuta , astazi in jurul orei 12-00 am avut o sicanare in trafic cu un domn taximetrist , ulterior mi-am ... (vezi toată discuția)