Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Spray autoaparare piper
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Spray autoaparare piper

Buna ziua, doresc sa stiu daca spray-ul de autoaparare pe baza de piper tb declarat la Politie pt a-l putea detine? Daca mi se acorda dreptul de a-l detine, pot sa-l si folosesc in scopul autoapararii?

Multumesc anticipat!
Aby
Ai fost tâlhărită.
Este o infracțiune foarte gravă.

Ai fost la Poliție?

Dacă nu ai fost, atunci nu ai dreptul nici să pui nicio întrebare, nici să primești vreun răspuns.

Meriți ce ți s-a întâmplat.

Alberto Kurtyan
Albert Kurtyan, Consilier juridic
Foarte dur mesajul.... Am fost la politie si din fericire mi-au recuperat tel.