avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 3 CITATII
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

3 CITATII

Buna,

:O Vreau sa intreb si eu daca este normal sa fii chemat de "n" ori la politie, sa dai declaratii peste declaratii, pentru faptul ca ai cumparat un telefon mobil (care s-a dovedit a fi furat). X-(

Multumesc anticipat.


Cel mai recent răspuns: Nickyta , utilizator 22:31, 19 Februarie 2007
Nu exista un numar limita de chemari la Politie:) iar 3 citatii nu e mult...
Pentru a se dumiri ei mai bine te pot chema ori de cate ori e nevoie pentru solutionarea corecta a cauzei in vederea tragerii la rapundere a celor ce au savarsit fapte penale.:P
O-ntrebare, insa: in ce calitate te-au chemat?

in calitate de martor
se poate face plangere pt. hartuire:D
deci am fost, am declarat (mai mult a fost "dictare") de unde am cumparat, daca il cunosc pe rfespectivul...etc....pana acum nu am fost la politie decat pentru buletin si pentru cazier...in rest nu am avut niciodata treaba cu ei....nu stiu ce sa fac, ma tot cheama in continuu............:-/:((
:))
Fii serois Romy! Nu da idei d-astea. Desi... daca stau sa ma gandesc, avocatii ar fi de acord cu tine:D

Nickyta, in calitate de martor nu te-au chemat de prea multe ori, mai ales daca o fi vorba de-o retea.

Alte discuții în legătură

Explicati-mi va rog ce se poate intampla floricica_1986 floricica_1986 am sa va spun povestea pe scurt... prin luna martie am fost la un chef impreuna cu o prietena de-a mea. de la acel chef a disparut un telefon... Noi am fost ... (vezi toată discuția)
Poligraful -admis sau nu? anonim anonim Va rog sa-mi raspundeti daca testul poligraf e admis ca proba in proces.Multumesc! (vezi toată discuția)
Furt alex10 alex10 Salut! Am o problema. In urma cu 10 luni,impreuna cu un prieten am furat o geanta de la o femeie,iar acum mi s-a dat citatie sa merg la politie,am mers si mi ... (vezi toată discuția)