Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 3 CITATII
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

3 CITATII

Buna,

:O Vreau sa intreb si eu daca este normal sa fii chemat de "n" ori la politie, sa dai declaratii peste declaratii, pentru faptul ca ai cumparat un telefon mobil (care s-a dovedit a fi furat). X-(

Multumesc anticipat.

Nu exista un numar limita de chemari la Politie:) iar 3 citatii nu e mult...
Pentru a se dumiri ei mai bine te pot chema ori de cate ori e nevoie pentru solutionarea corecta a cauzei in vederea tragerii la rapundere a celor ce au savarsit fapte penale.:P
O-ntrebare, insa: in ce calitate te-au chemat?

in calitate de martor
se poate face plangere pt. hartuire:D
deci am fost, am declarat (mai mult a fost "dictare") de unde am cumparat, daca il cunosc pe rfespectivul...etc....pana acum nu am fost la politie decat pentru buletin si pentru cazier...in rest nu am avut niciodata treaba cu ei....nu stiu ce sa fac, ma tot cheama in continuu............:-/:((
:))
Fii serois Romy! Nu da idei d-astea. Desi... daca stau sa ma gandesc, avocatii ar fi de acord cu tine:D

Nickyta, in calitate de martor nu te-au chemat de prea multe ori, mai ales daca o fi vorba de-o retea.