Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Livrare intracomunitara autoturism
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Livrare intracomunitara autoturism

In cazul livrarii unui autoturism second-hand din Romania in Franta se emite factura cu sau fara TVA?

Mentionez faptul ca ambele societati sunt inregistrate in scopuri de TVA.

Multumesc.
fara tva, numai daca autoturismul paraseste teritoriul romaniei.