Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu angajat cu studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu angajat cu studii superioare

vreau sa angajez un economist la firma, care e salariul minim pe care pot sa-l dau?
tedox a scris:

vreau sa angajez un economist la firma, care e salariul minim pe care pot sa-l dau?

Potrivit Contractului colectiv de munca unic la nivel national pe anii 2007 - 2010, coeficientul minimi de ierarhizare pentru personal incadrat pe functii pentru care conditia de pregatire este cea de studii superioare este 2.
Acesta se aplica la salariul minim negociat pe unitate.