Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediul a doua firme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediul a doua firme

Se poate ca doua firme sa aiba sediul in aceeasi camera? Mentionez deasemenea faptul ca firma A are un singur adminsitrator iar firma B are doi administratori, respectiv unul dintre ei fiind administratorul din firma A.
Nu . Trebuie cate o incapere pentru fiecare societate. Da pot sa aiba sediul in acelasi imobil dar nu aceeasi camera.
Multumesc mult de tot si o zi buna va doresc!
Este nevoie si de o declaratie de nesuprapunere din partea proprietarului si schita imobilului.
Nu trebuie autentificata de notar sau atestata de avocat, este valabila ca act sub semnatura privata.
Trebuie sa fie incaperi diferite. La registrul comertului veti depune si o schita a apartamentului sau casei.