avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediul a doua firme
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediul a doua firme

Se poate ca doua firme sa aiba sediul in aceeasi camera? Mentionez deasemenea faptul ca firma A are un singur adminsitrator iar firma B are doi administratori, respectiv unul dintre ei fiind administratorul din firma A.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Iliescu , Consilier juridic 21:39, 14 Aprilie 2010
Nu . Trebuie cate o incapere pentru fiecare societate. Da pot sa aiba sediul in acelasi imobil dar nu aceeasi camera.
Multumesc mult de tot si o zi buna va doresc!
Este nevoie si de o declaratie de nesuprapunere din partea proprietarului si schita imobilului.
Nu trebuie autentificata de notar sau atestata de avocat, este valabila ca act sub semnatura privata.
Trebuie sa fie incaperi diferite. La registrul comertului veti depune si o schita a apartamentului sau casei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare sediu social ContSters116443 ContSters116443 Buna ziua, Doresc sa schimb sediul social al unor firme, dintr-un judet in altul. S-a incheiat un contract de inchiriere pentru noul sediu, apoi 2 contracte ... (vezi toată discuția)
2 firme in acelasi apartament. Catalinasd Catalinasd Buna ziua. Am un SRL care are sediul social intr-un apartament de bloc, apartamentul avand 2 camere. Apartamentul este proprietatea parintilor. Cand am ... (vezi toată discuția)
Declaratie nesuprapunere sediu social ContSters130254 ContSters130254 Buna ziua, Am intampinat o mica problema astazi la depunea dosarului pentru constituirea unui SRL. In momentul in care am primit certificatul de la ANAF il ... (vezi toată discuția)