Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... schimbare sediu PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

schimbare sediu PFA

Buna ziua! As dori sa aflu de ce acte este nevoie pentru o schimbare de sediu profesional Pfa din Bucuresti intr-o localitate din Ilfov.(stiu de Cererea tip de Rc, Declaratia pe proprie raspundere, copii de pe acte, Certif. de inregistrare in original)

De asemenea, e nevoie de vreo hotarare cu privire la inchiderea vechiului sediu?
Va rog sa-mi raspundeti cat de repede posibil..
Multumesc
Va trebuie un contract de inchiriere sau de comodat pentru noul sediu, pe care il depuneti la ORC in original, impreuna cu o copie certificata dupa contractul de vanzare-cumparare sau alt act care dovedeste proprietatea asupra imobilului unde va schimbati sediul.
In privinta vechiului sediu, in cazul in care contractul de inchiriere sau comodat nu a ajuns la termen si nu inceteaza de drept, trebuie sa-l reziliati.
Apoi, tot ce trebuie sa faceti este sa mergeti la ORC cu actele , sa completati un formular si sa platiti o taxa. Vor opera cei de la ORC modificarile necesare in baza de date.