Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... C.O.R
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

C.O.R

O persoana poate fi incadrata intr-o functie care nu exista in C.O.R?
Este obligatie legala inscrierea ocupatiior conform COR.
Atat timp ce respectiva functie nu este inscrisa in COR nu se poate angaja nici o persoana cu functia respectiva.
am o intrebare daca primesc o amenda administrativa si nu se scrie in cazier..pot profesa in invatamant?daca pe cazier nu scrie poate afla cineva?imi va afecta intrarea in invatamant?