avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1859 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... C.O.R
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

C.O.R

O persoana poate fi incadrata intr-o functie care nu exista in C.O.R?
Cel mai recent răspuns: belle30 , utilizator 22:57, 14 Aprilie 2010
Este obligatie legala inscrierea ocupatiior conform COR.
Atat timp ce respectiva functie nu este inscrisa in COR nu se poate angaja nici o persoana cu functia respectiva.
am o intrebare daca primesc o amenda administrativa si nu se scrie in cazier..pot profesa in invatamant?daca pe cazier nu scrie poate afla cineva?imi va afecta intrarea in invatamant?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal belle30 belle30 as avea nevoie de niste raspunsuri va rogt frumos.daca o sa mi se intocmeasca dosar penal ce am de tras de pe urma acestuia?ma mai pot angaja in invatamant?va ... (vezi toată discuția)
Este obligatoriu sa ma inscriu intr-o asociatie de consilieri juridici? Luciana21 Luciana21 Am si eu o intrebare: Am absolvit Dreptul in 2007,dar m-am angajat abia in februarie 2008.Nu m-am inscris in colegiu fiindca am cunostinte care mi-au spus ca ... (vezi toată discuția)
Amenda administrativa vaiolin vaiolin Buna o sa fiu foarte scurt pt ca nu vreau sa plictisesc pe nimeni cu problemele mele, am sustinut examenul pt incadrare directa in sistemul administratiei ... (vezi toată discuția)