avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1750 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit forfetar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

forfetar

societatea este in suspendare pe trei ani incepand cu data de 17.02.2010.Cat impozit forfetar trebuie sa platesc si pana la ce data limita.
multumesc
Cel mai recent răspuns: ddena , utilizator 11:44, 19 Aprilie 2010
daca te referi la trim 1 - 2010 - nu trebuie sa platesti nimic. depui declaratia 100 pe 0.
draga drecredit, iti multumesc foarte mult pentru raspuns, si mai ales pentru ceea ce imi spui,
deci nu platesc nimic?
poti sa-mi spui la ce articol, hoatarare.................................etc,
ma incadrez?
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit minim firma in dizolvare Dasha Dasha Firma a avut in 2009 cifra de afaceri 110000 RON. In 2010 a fost pe pierderi. Acum e in proces de lichidare voluntara. Ce impozite trebuiau calculate in ... (vezi toată discuția)
Impozit fosta micro in 2010 expro expro o microintreprindere pana in 2009, actualmente platitoare de impozit pe profit, plateste suma cea mai mare dintre : 3%, 16 % sau impozit minim (vezi toată discuția)
Impozit forfetar si la firme cu profit care au platit impozit?? molnarjoe molnarjoe AM O INTREBARE FIRMA ARE RULAJ DE 635 000 LEI, LA CARE A FOST 32000 LEI PROFIT, SI S-APLATIT CEI 16 % PE EI LA STAT. ACUMA TREBUIE SA MAI PLATESC 2000 DE ... (vezi toată discuția)