Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna seara
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna seara

buna seara ,acum 2 luni am trimis 3 colte in tar iar la 2 dintre ele am incurcat cand am scris pe colet ,acestea trebuies ambalate 100%. o pers trrebuia adidasi de 120 lei si una de 65lei, in fine 3 numai conteaza,am vb cu acelel persoane le-am dat nr fiecaruia, au vb, stabilit sa fc schimb de colete iar dupa dupa 2 luni am primit plangere acasa si sa ma prezint, eu bani iam cheltuit. ce pot face in aparare MEA, ea sa folosit de adidasi respectivi si ,acum numai are bani si vrea sa recupere de la mine. nu inteleg rostul ,cand fc o plangere nu trebuiesc dovezi,martori..?ce se poate intampla. multumesc
Ai putea incepe prin a avea un scris coeerent fara greseli gramaticale si structurat in asa fel incat sa fie cat mai bine inteles . daca vei reformula iti voi oferi asistenta de care ai nevoie . Momentan nu am inteles mai nimic .
In ce anume consta plangerea?
Cred ca ar trebui sa reluati relatarea situatiei ,dar incercati intr-o limba romana inteligibila.
Radu Gabrian, Mediator