Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salarii

Am salariul brut de 850 ron, mai mult de 3 ani vechime pe cartea de munca si un minor in intretinere. imi spune si mie cineva care este salariul net care ar trebui sa il iau?
Intrati pe www.contractdemunca.ro si veti vedea urmatoarele:
Angajat Angajator
Salariul brut 850 RON -
Salariul net 646 RON -
Somaj 4 RON 4 RON
Pensie 89 RON 166 RON
Sanatate 55 RON 47 RON
Fond concediu - 7 RON
Fond garantare creante - 2 RON
Fond concedii medicale - 7 RON
Fond de risc - 7 RON
Deduceri personale 350 RON -
Impozit 56 RON -
Comision ITM (carte la angajator) - 2 RON
Comision ITM (carte la ITM) - 6 RON
Si in conditiile in care eu primesc doar 600ron, ce pot face k sa primesc cat este normal, adik 646 ron?
Verificati ce salariu lunar brut aveti.
Daca angajatorul nu va da sa semnati state de plata (unde puteti vedea acest lucru), solicitati o adeverinta de venit (luati de la o banca un formular pentru card de credit, de exemplu).