Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa

am o firma care este in isolventa si care are datorii.mentionez ca eu sunt administrator, iar fostul sot este asociat. personal nu m-am ocupat de firma.aceasta are un lichidator desemnat. este nevoie de avocat? imi e putin teama. am preluat firma cu datorii de la fostul administrator si am fost de acord sa luam un credit pt achitarea datoriilor la finante , pt luarea creditului s-a ipotecat apartamentul fostului sot, era unic proprietar. el nu a mai achitat ratele si banca il va scoate la licitatie. cineva imi spunea ca ma pot alege cu dosar sau pot sa fiu condamnata ce sre poate intampla?
Buna ziua,
Situatia prezentata de Dvs. fiind una complexa, care poate evolua, pentru o solutionare echitabila din punctul de vedere al intereselor Dvs, este recomandabil si de dorit sa apelati la serviciile unui profesionist in insolventa.
Cu stima,