avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... scanare carnete de munca la Casa de Pensii Bucuresti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

scanare carnete de munca la Casa de Pensii Bucuresti

Buna ziua!
Am inteles ca dupa ce am dus o data carnetele de munca la ITM Bucuresti pentru scanare acum a doua oara va trebui sa le ducem la Casa de Pensii Bucuresti pentru rescanare si as vrea sa stiu cum se procedeaza in acest sens? Poate cineva sa imi oferet mai multe informatii?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: MarcelaF , utilizator 20:09, 24 Mai 2013
sa inteleg ca tine-ti cartile de munca la societate ?
in acest caz trebuie sa descarcati programul pentru scanare de pe siteul casei de pensii bucuresti si sa urmati pasii de acolo.
Da, carnetele de munca sunt tinute la societate, platim 0.25% comision.
Multumesc pt informatii! Aveti idee care este termenul limita pt aceasta operatiune? Cumva 31.12.2010?
termenul este 30.11.2010
scuze, termenul s-a prelungit intradevar pentru 31.12.2010

Alte discuții în legătură

Prelucrare / scanare carte de munca CIUBUC FLORI MIHAELA CIUBUC FLORI MIHAELA Din anul 2009 n-am mai fost angajat cu, carte de munca. Pot sa ma duc acum personal la ITM pentru prelucrare si scanare? (vezi toată discuția)
Cum procedez daca nu am depus cartea de munca pentru scanare? adelinaradulescu adelinaradulescu Locuesc in bucuresti sector 4 , mi-am gasit o slujba de cateva zile , problema mea este ca nu am stiut de aceasta scanare a cartilor de munca, pt ca nu am ... (vezi toată discuția)
Cm la scanat eudoxiu eudoxiu Buna ziua, Poate stie cineva sa ma lamureasca: am citit pe internet, un articol, tipic romanesc, unde se spunea ca este OBLIGATORIU ca sa fie depuse CM ... (vezi toată discuția)