Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... scanare carnete de munca la Casa de Pensii Bucuresti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

scanare carnete de munca la Casa de Pensii Bucuresti

Buna ziua!
Am inteles ca dupa ce am dus o data carnetele de munca la ITM Bucuresti pentru scanare acum a doua oara va trebui sa le ducem la Casa de Pensii Bucuresti pentru rescanare si as vrea sa stiu cum se procedeaza in acest sens? Poate cineva sa imi oferet mai multe informatii?
Multumesc!
sa inteleg ca tine-ti cartile de munca la societate ?
in acest caz trebuie sa descarcati programul pentru scanare de pe siteul casei de pensii bucuresti si sa urmati pasii de acolo.
Da, carnetele de munca sunt tinute la societate, platim 0.25% comision.
Multumesc pt informatii! Aveti idee care este termenul limita pt aceasta operatiune? Cumva 31.12.2010?
termenul este 30.11.2010
scuze, termenul s-a prelungit intradevar pentru 31.12.2010