Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit forfetar la o firma fara activitate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit forfetar la o firma fara activitate

Buna ziua.
O societate nou infiintata (mai 2009), care nu a desfasurat niciun fel de activitate, trebuie sa plateasca impozit forfetar?
Nu exista nicio posibilitate de a scapa de acest impozit, avand in vedere ca e aberant sa pretinzi impozit pe un venit inexistent?
Ce solutii sunt?
Va multumesc.
buna ziua
daca santeti infiintat in anul 2009 nu ar trebui sa platiti acest impozit pentru an 2009
pentru anul 2010 intrati sub incidenta acestei legi(citi norme de aplicare oug 34/2009)
daca nu aveti activitate ,cea mai buna solutie pentru evitarea platii acestui impozit este sa va suspendati activitatea
Numai bine
Vali Poe