Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... izolarea blocurilor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

izolarea blocurilor

la un bloc cu patru scari peretii laterali( de la capetele blocului) constituie cota parte indiviza, s-au sint peretii apartamentului celui care locuieste in el.legea 230/2007 nu mentioneaza concludent acest lucru. va multumesc.
Toata fatada blocului, pe fata, pe spate, laterale....absolut toata suprafata este proprietate comuna si reparatiile aferente acestei suprafete se impart la cota-parte indiviza.

Apartamentului ii apartin peretii interiori, nu si cei exteriori, indiferent daca sunt in exteriorul cladirii sau in interior (spre holurile comune sau spre vecinul alaturat).