Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Certificat Inmatriculare Retinut
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Certificat Inmatriculare Retinut

Buna ziua,

Mi-a fost retinut certificatul de inmatriculare pentru ca nu aveam bara pe spate, m-am dus la rar, mi-a pus stampila ca am toate elementele, etc, dar talonul mi-a fost retinut in Giurgiu, si vad ca nu mai ajunge la bucuresti...deja au trecut 2 saptamani si ceva, intre timp perioada de 15 zile de circulatie de pe dovada de retinere a talonului a expirat, politistul de la Udriste mi-a spus ca pot circula cu masina atata timp cat masura pentru care a fost retinut talonul a fost inlaturata.

Stiti ceva de asta? Daca da, ce art din Regulament, sau decret?
Iar, in cazul in care e vreun politist, si tot o tine incontinuu ca a expirat si nu am dreptul sa circul cu ea, ce mi se poate intampla?

Va multumesc, o zi cat mai placuta!
Ati intrat in mijlocul birocratiei si al lentorii miscarii hartiilor dintre diferite unitati din acelasi sistem.
Pentru orice eventualitate sesizati seful Politiei Rutiere a judetului Giugiu .