Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general depunere declaratie de inactivitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

depunere declaratie de inactivitate

Spuneti-mi va rog pentru o societate care nu a avut deloc activitate in anul 2009 si nu a declarat acest lucru, ar fi fost de ajuns depunerea unei declaratii de inactivitate la data de 30.06.2009 in loc de raportare bilantiera semestriala ?

Multumesc
Da cu conditia sa nu fi avut activitate de la data infiintarii.
alin_bv a scris:

Spuneti-mi va rog pentru o societate care nu a avut deloc activitate in anul 2009 si nu a declarat acest lucru, ar fi fost de ajuns depunerea unei declaratii de inactivitate la data de 30.06.2009 in loc de raportare bilantiera semestriala ?

Multumesc

Pentru semestrul I/2009 - data limita pentru depunerea declaratiei de inactivitate - 15.08.2009;
Pentru tot anul 2009 - data limita pentru depunerea declaratiei de inactivitate - 28.02.2010.

Conditia: sa nu fi desfasurat activitate de la infiintare si pana la sfarsitul perioadei de raportare (30.06.2009 respectiv 31.12.2009)