avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... pentru cei care au fost la testarea logica
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

pentru cei care au fost la testarea logica

cat de accesibile sunt testele? sunt cu admis respins sau pe baza de note? se face o medie aritmetica cu nota de la testele grila? la ce interval de timp se dau dupa ce ai obtinut nota la testele grila? multumesc mult
Cel mai recent răspuns: Marius2000 , utilizator 18:11, 25 Aprilie 2010
danik a scris:

cat de accesibile sunt testele? sunt cu admis respins sau pe baza de note? se face o medie aritmetica cu nota de la testele grila? la ce interval de timp se dau dupa ce ai obtinut nota la testele grila? multumesc mult


tocmai ce iti raspunsesem in alt topic despre adresarea intrebarilor si cand am vazut alt topic ...sincer m-ai facut sa zambesc...:))
accesibilitatea intrebarilor consider ca depinde de fiecare in parte.
trebuie sa obtii minim 30 de puncte pt a fi admisa, nota de aici reprezentand 15%, iar cea de la interviu 10%, din nota finala.
intra pe site-ul inm si afli cam tot ce te intereseaza...gasesti si grile care s-au dat anii trecuti si teste de rationament logic si alte informatii referitoare la admitere...
[ link extern ] /
bine macar ca te-am facut sa zambesti nu-i asa:))
ai cumva subiectele de la examenul de admitere la barou, eu nu pot sa le descarc
ms
asa este :)
danik a scris:

ai cumva subiectele de la examenul de admitere la barou, eu nu pot sa le descarc
ms



de la barou nu le am...
mai incearca...
timp e destul, examenul de la barou se sustine dupa cel de la inm...
oricum tot cu link te-as fi ajutat, ca nu se pot descarca subiecte sau grile aici...

Alte discuții în legătură

Care e nota minima pentru a fi acceptat in barou? bm2 bm2 Buna ziua as dori sa stiu daca este o nota minima de a intra in barou sau se iau cele mai mari note si in functie locuri cum se face la admitere. Va multumesc (vezi toată discuția)
Care e diferenta intre examenul de barou si cel de admintere la inm? kakadu kakadu Am o nelamurire: care este diferenta intre examenul de la barou si cel de la inm??? banuiesc ca sunt mai grele teste? sau sunt si mai multe capitole de ... (vezi toată discuția)
Carti cu grile pentru admitere inm alexdante alexdante am urmatoarea intrebare: exista carti care sa contina exemple de grile ce se vor da la examenul inm din toamna ? aveti idee mai exista si alte grile in afara ... (vezi toată discuția)