avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii baza de calcul concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

baza de calcul concediu medical

Buna ziua!
Am urmatoarea situatie: salariat in CM in luna febr.2010-initial, 17 zile lucratoare(04.02.2010-28.02.2010- 3 suportate de angajator, 14 din FNUASS), luna martie 2010 CM in continuare toata luna( am pastrat aceeasi baza de calcul).Problema apare in luna aprilie 2010 odata cu un CM initial(14.04.2010-27.04.2010) cand trebuie recalculata baza de calcul- intrebarea mea-luna martie 2010 intra in cele 6 luni din care se calculeaza media zilnica?( programul meu de contabilitate nu o ia in calcul , cred ca din cauza ca in luna respectiva nu s-a platit 0.85% indemnizatia fiid suportata integral din FNUASS)

Cel mai recent răspuns: happytree , utilizator 14:18, 26 Aprilie 2010
Da, intra la recalcularea mediei zilnice..ar trebui sa faceti manual,dar normal orice program de salarii la concediile medicale ar trebui sa va faca corect media zilnica..pe ultimile 6luni..
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor concediu medical rodia rodia Am urmatoarea situatie: In luna febr.2010 am avut un c.medical cu cod indemnizatie 06(urgenta chirurgicala). In luna martie am 2 concedii medicale pt.acelasi ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! Avem un salariat care este in concediu medical din iunie 2013. Pt. luna martie - deasemenea in C.M. - nu inteleg care este modul de calcul al ... (vezi toată discuția)
Spor de noapte+baza de calcul concediu medical rekanagy rekanagy Buna ziua, As dori sa stiu sporul de noapte daca difera de la o luna la alta se introduce in revisal? la concediu medical se iau in considerare sporurile la ... (vezi toată discuția)