Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii baza de calcul concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

baza de calcul concediu medical

Buna ziua!
Am urmatoarea situatie: salariat in CM in luna febr.2010-initial, 17 zile lucratoare(04.02.2010-28.02.2010- 3 suportate de angajator, 14 din FNUASS), luna martie 2010 CM in continuare toata luna( am pastrat aceeasi baza de calcul).Problema apare in luna aprilie 2010 odata cu un CM initial(14.04.2010-27.04.2010) cand trebuie recalculata baza de calcul- intrebarea mea-luna martie 2010 intra in cele 6 luni din care se calculeaza media zilnica?( programul meu de contabilitate nu o ia in calcul , cred ca din cauza ca in luna respectiva nu s-a platit 0.85% indemnizatia fiid suportata integral din FNUASS)

Da, intra la recalcularea mediei zilnice..ar trebui sa faceti manual,dar normal orice program de salarii la concediile medicale ar trebui sa va faca corect media zilnica..pe ultimile 6luni..
Multumesc frumos!