Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... acte pentru comerciant ambulant
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

acte pentru comerciant ambulant

Buna ziua,
as dori sa stiu ce fel de acte am nevoie sa pot vinde haine second hand prin sate.
mentionez ca am firma in activitate .(daca mai e necesar dealte acte).

va multumesc,
Sa aveti codul caen 4799 in actul constitutiv si sa fiti autorizat pentru activitatea 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
inca o intrebare: autorizat de catre cine?

va multumesc,