Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... hartiure si intimidare !
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

hartiure si intimidare !

nu am nici un contract .am facut doar o hartie scrisa de mana din care reiese ca un politist m-a imprumutat cu suma de 1500 euro ,pt 5 luni. [din aceasta suma,bineinteles ca 500 eu reprezinta dobanda! ].mi-a facut reclamatie( !?)
am aflat ca reclamatia este pt "abuz de incredere",pt ca am intarziat cu plata..
am vb cu politistul care se ocupa de acest caz [este unul de proximitate!!]si l-am intrebat daca pot face si eu reclamatie pt camatarie sau hartuire,dar mi-a zis ca nu am probe...(pt hartiure am probe !)
dar el are "probe" ca mi-a dat banii ? ca nu am avut martori...doar o simpla hartie scrisa de mana.
buna ziua . inscrisul sub semnatura privata reprezinta un inceput de dovada scrisa in instanta .
daca nu veti plati imprumutul datorat, imprumutatorul va poate actiona in instanta si va avea castig de cauza .
Cine a scris hartia? dar dumneavoastra ati semnat-o?
Ati recunoscut ca ati primit banii in declaratia data politistului de proximitate? De unde rezulta ca 500 reprezinta dobanda?

Sunt multe intrebari si mai multe necunoscute