avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Text act aditional prelungire cim pe durata determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Text act aditional prelungire cim pe durata determinata

Daca am un CIM care expira la 30.04.2010 si vreau sa il prelungesc pt inca 2 luni, care e textul pe care il trec in actul aditional: "Se modifica elementul C Durata contractului si va avea urmatoarea prevedere: determinata de ..???..... luni (nr total luni CIM pe durata determinata sau nr de luni cu care se prelungeste) in perioada...???...(care data de inceput? - cea initiala din contract sau data de la care se prelungeste)?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:40, 26 Aprilie 2010
Datati aditionalul anterior 30.04.2010 cu mentiunea " se continua activitatea pana la data de 30.06.2010 ".
Aditionalul intra in vigoare de la 01.05.2010.
Imi cer scuze dar nu am inteles bine. Eu am avut un contract de munca pana in prezent, care expira pe 30.04.2010. Daca fac act aditional de prelungire pt inca 2 luni ce text scriu efectiv in actul aditional?
Incepand cu data de 01.05.2010 contractul individual de munca pe durata determinata al d-lui _____________se prelungeste pana la data de 30.06.2010
Multumesc frumos !
Asa cum ati inceput in primul e-mail: se modifica elementul C ... durata contractului de munca si va avea urmatoarea prevedere: " se continua activitatea pana la data de ..."
Ultima modificare: Luni, 26 Aprilie 2010
Ank27, utilizator

Alte discuții în legătură

Modificare cim din durata determinata in nedeterminata Ada30teo Ada30teo Daca am un salariat cu CIM pe durata determinata caruia ii expira contractul cu data 30.04.2010 daca ii fac act aditional de modificare a contractului in ... (vezi toată discuția)
Urgent - cim perioada determinata care expira duminica cioc natalia cioc natalia Buna ziua, Va rog mult de tot sa ma lamuriti in urmatoarea problema: am un cim care expira duminica, si doresc sa-i fac prelungire. Cum se opereaza in ... (vezi toată discuția)
Cim perioada determinata atenastef atenastef Am un salariat cu CIM, perioada determinata de una luna(angajat 11.07-11.08.2011). In cazul in care contractul respectivului, se va prelungi cu inca o luna ... (vezi toată discuția)