Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatia platita din FNUASS
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatia platita din FNUASS

Buna seara! Referitor la indemnizatii pt.Concediu medical suportat din FNUASS am urmatoarea intrebare: - se contributii retin din indemnizatie???
(sau nu retine nimic???) Anemary.:sorry:
Buna ziua,
depinde si de codul de indemnizatie...
Buna! Referitor la intrebarea mea din ziua de ieri codul de indemnizatie este 08. adica sarcina si lauzie,iar suma e suportata din FNUASS Exempl.611 lei - ,din care inteleg ca se va retine Cas(pensii),somaj si impozit???? Anemary?:)
Buna ziua,
din concediul sarcina si lauzie, se retine doar CAS, raportat la salariul minim pe economie, adica ar fi 63 ron pe luna( 10.05% din 600).
Buna ziua! Multumesc mult pentru raspunsul Dvs. O zi buna incontinuare.
Imi puteti spune si care sunt contributiile datorate de angajator pentru perioada de pre-postnatal?