Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... publicare foto fara aprobarea proprietariului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

publicare foto fara aprobarea proprietariului

intr-o revista de publicitate a unui magazin de bricolaj multinational apare o fotografie cu casa mea .Magazinul respectiv isi promoveaza anumite produse din fotografie care nici macar nu sunt cumparate de la ei .Asta se intampla fara acceptul meu. este asta o fapta legala ???
Nici infractiune nu e!.Daca v-a produs vre-un prejudiciu( moral sau material ) puteti actiona in instanta.Va trebuie probe