Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vanzare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vanzare

cum pot parintii mei sa.mi treaca un apartament pe numele meu fara sa platesca taxe sau impozite?
Prin acte intre vii nu exista contract pt care sa nu se plateasca taxe sau onorarii notariale.

Pot sa va lase testament si astfel ei nu platesc nimic:) platiti dvs. dupa decesul lor. Si eventual daca mai exista alti mostenitori vor ataca actul si isi vor lua partea.
orice ati face ..,acum sau mai tarziu tot veti platii
Daca tot primiti un apartament pe numele dvs. iar parintii nu dispun de bani, ce ar fi sa platiti dvs. taxele notariale ?
Nu sunteti scutit de taxele notariale