Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Deductibilitatea cheltuirlilor cu reabilitarea ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Deductibilitatea cheltuirlilor cu reabilitarea locuintei

As dori sa stiu daca cheltuiala cu reabilitarea termica a locuintei poate fi dedusa la calculul impozitului pe venit al unei persoane fizice.
Daca reabilitarea s-a facut cu acordul sau din dispozitia primariei si s- exectat cu o firma specializata ar trebui. Cel mai bine adresati-va directiei taxe si impozite locale care va pot da lamuririle cele mai pertinente.