Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Model de cerere pentru obtinerea perioadei de gratie - ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Model de cerere pentru obtinerea perioadei de gratie - plata ratelor la banca

Am nevoie de un model de cerere pentru obtinerea perioadei de gratie de 1 an pentru plata ratelor la banca.
Citeste forumurile astea poate te ajuta
www.financiarul.ro/2009/07/22/credit-teapa-de-la-bcr-iasi-dobanda-mai-mare-cu-61-dupa-un-an/comment-page-3/#comment-122330
acbdr.wordpress.com/
[ link extern ]
Si in functie de caz poate schimbi de idee!
Nu exista o cerere tip valabila la orice banca - cere bancii tale sa-ti furnizeze modelul lor, daca exista unul...totusi gratie 1 an de zile greu de crezut sa se acorde. Poti incerca o restructurare a creditului si o reesalonare - maresti perioada de rambursare si se pot fixa si cateva luni de gratie respectiv cateva rate mai mici, compensabile ulterior. Atentie la orice alte clauze din actul aditional incheiat - cum ar fi dobanda sau comisioanele, inclusiv cel de restructurare.