Forum Discuţii juridice Executare silită Sechestru pe un imobil ipotecat conventional
Discuție deschisă în Executare silită

Sechestru pe un imobil ipotecat conventional

Se poate dispune un sechestru asigurator pe un imobil care anterior a fost ipotecat conventional?
Care va fi ordinea de indestulare a acestor doi creditori?
Creanta initiala, care va avea rangul 1 si apoi creanta dvs.
Mai exact: intai ipoteca conventionala apoi sechestrul asiguratoriu?
Conteaza ca al doilea creditor (cel cu sechestrul asiguratoriu) este ANAF-ul iar ipotecarul convetional o persoana fizica?