avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Sechestru pe un imobil ipotecat conventional
Discuție deschisă în Executare silită

Sechestru pe un imobil ipotecat conventional

Se poate dispune un sechestru asigurator pe un imobil care anterior a fost ipotecat conventional?
Care va fi ordinea de indestulare a acestor doi creditori?
Cel mai recent răspuns: Irina S. , utilizator 12:10, 30 Aprilie 2010
Creanta initiala, care va avea rangul 1 si apoi creanta dvs.
Mai exact: intai ipoteca conventionala apoi sechestrul asiguratoriu?
Conteaza ca al doilea creditor (cel cu sechestrul asiguratoriu) este ANAF-ul iar ipotecarul convetional o persoana fizica?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ipoteca conventionala - peste care anaf a pus sechestru asigurator fany22 fany22 Buna ziua, Am imprumutat o soc. com cu o suma, iar administratorii mi-au garantat cu 1 teren, am facut contract de imprumut cu garantie imobiliara pe ... (vezi toată discuția)
Executare silita - ipoteca kimbao kimbao Buna ziua. Am un titlu executoriu pentru care am inceput executarea silita asupra imobilului debitorului. Executorul imi spune ca mai exista o persoana care ... (vezi toată discuția)
Sechestru asigurator... ContSters4579 ContSters4579 ..in speta avem un bun ipotecat cu vreo 3 ipoteci in favoarea unei banci...apoi se dispune de organul de urmarire penala un sechestru asigurator... se inscrie ... (vezi toată discuția)