Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Crestere salariala fara act aditional
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Crestere salariala fara act aditional

Buna ziua,

Aparent, luna aceasta, pe fluturasul de salariu(cat si in cont=D>) am observat o crestere a salariului cu 15%. Am discutat cu seful si mi-a spus ca este vorba de o marire insa nu am semnat niciun Act Aditional.
Este ok, imi apare aceasta modificare si in cartea de munca???

Va multumesc anticipat
daca apare majorarea si pe statul de salariu depus la itm da.
dar pentru proba se intocmeste un act aditional.
Si =D> pentru patronul care a efectuat majorarea salariului
Nu este obligatorie semnarea unui act aditional, marirea poate surveni ca urmare a modificarii contractului colectiv la nivel de unitate.
aaa...la ce "proba" va referiti, perioada de proba?
nu este cazul de modificare a contractului colectiv...ceilalti colegi nu au beneficiat de marire
nu la periaoda de proba ci la actul aditional ca un inscris - probeaza vointa partilor in sensul in acre se modifica acea clauza cu privire la suma