Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii indemnizatie consilier local
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

indemnizatie consilier local

buna ziua
am o nedumerire: indemnizatia de consilier este impozabila???se opreste cas la ea??
este normal ca unei persoane care a fost consilier in perioada 2000-2008 si careia nu i s -au oprit acesti bani...sa iifie acum opriti din salariu???(este cadru didactic...si banii tot din primarie ii ia)
Da , indemnizatia este impozabila , insa nu numai ca nu e normal dar nu e nici legal sa i se retina sume de bani din anul 2000 . In ce baza legala ?
Nu este legal, intrucat o parte din sume sunt prescrise.
mai.concret...acum...in.2010...din.ce.an.ii.opreste???incepand.cu.2006??