Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... procura
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

procura

eu vreau sa i trimit o imputernicire tatalui meu ca sa mi aduca copilul in spania unde sunt eu pentru a ramane cu mine aici.as vrea sa stiu daca este nevoie si de tatal copilullui in conditiile in care copilul imi este acordat mie
Dacă prin sentinţa de divorţ, rămasă irevocabilă, copilul este în grija dvs., nu mai este nevoie de tatăl copilului.
Daca aveti sentinta judecatoreasca definitiva si irevocabila (de divort) prin care copilul v-a fost incredintat dvs. nu aveti nevoie de acordul tatalui . Daca nu , aveti nevoie de acord al tatalui dat in notariat .