Forum Discuţii juridice Achiziţii publice cod CPV
Discuție deschisă în Achiziţii publice

cod CPV

Este posibil ca o primarie sa incheie mai multe contracte cu incredintare directa (lucrari) avand acelasi cod CPV? Mentionez ca toate aceste contracte nu alcatuiesc o singura lucrare, ci sunt lucrari diferite.
Nu, din cate cunosc eu.
Doar daca se incadreaza in art 19 din OUG 34, valoarea totala a contractelor sa fie sub 15000 euro, intrun an.
vlad nicolae, moderator
mie nu-mi este clar ce anume doresti sa stii!daca se pot incheia contracte (de lucrari) cu incredintare directa? raspunsul il ai mai sus oferit de d-nul Vlad Nicolae.
sau intrebarea se referea la faptul ca exista acelasi cod CPV pentru mai multe contracte? in acest caz,,in opinia mea se poate acest lucru! .ca am 1 contract cu cod CPV 45431100-8 "lucrari de imbracare cu dale a podeleleor"-sala de sport,sa zicem.
apoi avem contractul nr 2 ,cod CPV 45431100-8"lucrari de imbracare cu dale a podelelor" -sediul primariei; si tot asa.
zic ca sunt lucrari de sine statatoare,cu caiete de sarcini ,diferite,cerinte diferite,etc. repet,asa vad eu lucrurile! problema apare daca se incredinteaza aceleasi firme! ar putea sa bata la ochi:O
mi-ar placea sa vad si alte opinii
billabong, utilizator
In cazul lucrarilor se poate atata vreme cat aceelasi tip de lucrare se realizeaza pe amplasamente diferite.