Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii revisal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

revisal

am si eu o problema,am inregistrat in revisal si am transmis la itm un contract de munca,contractul are un nr intern,ulterior am primit si numarul de inregistarae de la itm,am intrat in revisal am facut modificarea adica am inregistrat si nr de la itm si apoi am transmis la itm,dar am avut surpriza sa vad ca acest conract imi apare acum inregistrat cu 2 numere,are si nr intern si nr de la itm,ce fac in aceasta situatie,cum pot sa mai modific?deci imi apar la acelasi salarit 2 contracte care au aceeasi data dar au numere diferite.
la al doilea contract ii faceti incetarea si la motiv indicati eroarea produsa
dar cum ii fac incetarea ca in revisal mie imi apare inregistrat doar un singur contract si acolo am nr intern si nr de la itm,problema mea este ca in itm online mie imi apar 2 contracte,deci eu acolo trebuie sa modific.
deci prima data am transmis electronic contractul cu numarul intern si apoi am modificat in revisal si am adaugat si numarul de la itm si l-am transmis iar online,dar spre surpriza mea in itm online la contracte imi apar 2 contracte la acelasi salariat cu aceeasi data dar numere diferite.a mai patit cineva asa?
Daca a mai patit cineva asa ceva,va rog sa-mi spuneti cum ati rezolvat!
am patit si eu asa si nu stiu cum sa fac...cum ati rezolvat?