Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Legea 370/2005
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Legea 370/2005

Buna ziua !

Va rog tare mult sa-mi scrieti legea 370/2005 anexa 1 pct.28 la ce se refera !!...va multumesc anticipat !

o zi buna tuturor! =D>
Buna ziua !
Legea 370/2005 aproba O.G.29/2005 pentru modificarea O.G. 128/ 2000. :D
La punctul 28 din anexa 1 din O.G. 29/2005( legea 370 de aprobare a O.G. nu are anexa, fiind o lege de aprobare a ordonantei), punct la care sigur faceti referire si va intereseaza, vi- l redau mai jos( inclusiv cu capul de tabel ce va este indispensabil):

Termenul de Cuantumul taxei Actele normative
Nr. Denumirea efectuare a (lei) in baza carora
crt. prestatiei prestatiei ¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦ se efectueaza
¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦ In regim In regim prestatiile
In regim In regim normal de reglementate

Eliberarea autorizatiei 30 zile 10 zile 300 500 a) Legea nr. 295/2004 privind regimul
de functionare a armelor si al munitiilor, cu difica-
poligonului de tragere rile ulterioare - art. 85
b) Normele metodologice de aplicare a
Legii nr. 295/2004 privind regimul
armelor si al munitiilor, aprobate
prin Hotararea Guvernului nr. 130/2005
- art. 74 alin. (1) lit. h

Sper sa intelegeti si sa va fie de folos !
Cu stima !