Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... model contestatie tva tribunal
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

model contestatie tva tribunal

aveti un model de contestatie pentru actiune la tribunal. mi s-a respins rambursarea de tva si vreau sa contest la tribunal aceasta decizie. multumesc.
Inainte de a contesta la tribunal trebuie sa formulati contestatie la organul fiscal... In Codul de procedura fiscala, Titlul IX, art.205 si urm. gasiti toate detaliile.
Buna ziua.Intradevar decizia trebuie contestata mai intai la organul emitent iar mai apoi la instanta de contencios administrativ competenta.Nu exista un tip a acestei actiuni.Recomandarea mea este sa va angajati un avocat
Am contestat la organul fiscal si am primit respingere. De aceea in termen de sase luni, trebuie sa depun o contestatie la tribunal, pentru ca decizia ANAF este definitiva in sistemul cailor administrative. multumesc.