Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri Europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri Europene

Buna ziua,
Se pot obtine fonduri europene pentru constructia unui imobil, eventual inclusiv pentru cumpararea terenului?
Multumesc.
Da, daca se incadreaza in proiectele pentru care se acorda fonduri la momentul respectiv.
Unde pot vedea o lista cu aceste proiecte aferente momentului actual?
Imobilul va fi de locuinte.
lukeluk, utilizator
Ce destinatie va avea acel imobil? De ex. va fi un punct turistic?
Fondurile europene se acorda pentru anumite sectoare( agricultura, infrastructura, turism, etc...), in urma intocmirii unor proiecte care trebuie acceptate si multe altele...
Intrati pe " fonduri europene " si aflati mai multe.
Imobilele cu destinatia de locuinta NU se finanteaza din fonduri europene.