Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general taxe PFA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

taxe PFA

Buna ziua ! Detin un PFA la care platesc impozit 16%. Am aflat ca indiferent daca sunt salariata la o alta firma unde se plates darile salariale inclusiv cota de sanatate trebuie pt PFA sa platesc 5,5% cota de sanatate. Asa este ?
Astept cu interes raspunsul dvs. Multumesc mult! Camelia Babancu
Da,asa este.:(