Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... SUBIECTE EXAMEN GREFIER ORGANIZATE DE CURILE DE APEL ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

SUBIECTE EXAMEN GREFIER ORGANIZATE DE CURILE DE APEL ???

Buna seara
Ar putea sa imi spuna cineva despre subiectele la concursurile de grefier (nu ma refer la admiterea la SNG) ...as dori sa incerc luna viitoare la concursurile organizate de Curtea de apel pentru posturile de grefier cu studii medii(am finalizate studii superioare juridice )
De exemplu subiectele sunt clasice, grile? Proba practica la calculator in ce consta?
Va multumesc
Buna seara,
Si eu as dori sa aflu cate ceva despre subiectele date la concursurile pentru ocuparea posturilor vacante de grefier cu studii medii si grefier arhivar/registrator la nivelul Curtii de Apel Bucuresti, organizate in perioada noiembrie /decembrie 2008 (acestea au fost ultimele, din cate se pare).
m-ar interesa modul in care sunt formulate subiectele (gen sinteza, grile, intrebari ce necesita un raspuns scurt ori mai amanuntit etc).
Va multumesc foarte mult!