avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acte necesare pentru a trece granita cu sora mea minora
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acte necesare pentru a trece granita cu sora mea minora

Buna ziua! As avea si eu o intrebare...dak parintii sunt divortati iar eu si cu sora mea locuim cu tatal, eu fiind major iar sora minora, ce acte sunt necesare pentru ca eu sa o pot trece granita cu mine?
Cel mai recent răspuns: DanDaniel , utilizator 00:57, 6 Mai 2010
pe langa hot de incredintare minor legalizata ,acordul parintelui caruia i-a fost incredintat
Insotitorul trebuie sa aiba si cazier. Cititi detalii la www.PolitiadeFrontiera.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare la iesirea din tara a unui minor cu varsta de 16 ani ana_petrariu ana_petrariu La iesirea din tara a unui minor cu varsta de 16 ani insotit se sora lui majora in afara de cazierul juduciar si declaratia parintelui caruia ii este ... (vezi toată discuția)
Program de vizitare minor mirka mirka Buna ziua prin hot definitiva si irevocabila copilul meu a fost incredintat tatalui si tot prin hot definitiva si irevocabila s-a hotarat ca in vacanta de ... (vezi toată discuția)
Minor care calatoreste fara parinti irinagh irinagh Buna ziua, Doresc sa stiu care sunt demersurile legale care trebuiesc realizate in cazul in care un minor trebuie sa calatoreasca in strainatate, nu cu ... (vezi toată discuția)