Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acte necesare pentru a trece granita cu sora mea minora
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acte necesare pentru a trece granita cu sora mea minora

Buna ziua! As avea si eu o intrebare...dak parintii sunt divortati iar eu si cu sora mea locuim cu tatal, eu fiind major iar sora minora, ce acte sunt necesare pentru ca eu sa o pot trece granita cu mine?
pe langa hot de incredintare minor legalizata ,acordul parintelui caruia i-a fost incredintat
Insotitorul trebuie sa aiba si cazier. Cititi detalii la www.PolitiadeFrontiera.ro