Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... tva constructii 2010
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

tva constructii 2010

Buna ziua!Stie cineva daca exista vre-o facilitate la plata tva pentru achizitionarea materialelor de constructii ncesare pentru consolidare,reamenajare,mansardare locuinta? Lucrarile urmeaza sa fie facute in regie proprie. Multumesc!
Stiu ca in 2009 la plata imp. pe cladiri, erai scutit de un anume procent pt. reabilitarea case. Pt. aceasta trebuia sa arati facturile de achizitie si nu mai stiu ce anume. Dute la Adimistratiila financiara de care apartine "casa" si intreabai.Sunt obligati sa iti raspunda cum sa procedezi.