Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Import si comert electronic cu produse naturiste ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Import si comert electronic cu produse naturiste (I.I.) - aviz de la Ministerul Sanatatii?

Bun gasit. Sunt in curs de infiintare a unei I.I. prin care sa import si sa comercializez online produse naturiste si cosmetice bio. Este nevoie de vreun aviz al Ministerului Sanatatii? Daca da, cum/de unde se obtine? Se plateste ceva pentru obtinerea acestuia?

daca aceste produse nu intra in sfera medicamentelor atunci nu aveti nevoie de aviz ci va trebui sa notificati ministerul sanatatii cu privire la produsele pe care le veti comercializa. pentru mai multe detalii intrati pe site-ul ministerului la sectiunea notificari.
Aceasta este o veste buna, multumesc mult! :)