Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... pot face voluntariat in criminalistica?
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

pot face voluntariat in criminalistica?

Buna tuturor! As vrea sa stiu daca este posibil voluntariatul in Politie la sectia Criminalistica!? Si daca, in cazul in care as dori sa fac practica de specialitate (ceruta in planul de invatamant) tot in cadrul Politiei, aceeasi sectie, as putea depune o cerere? Mentionez ca sunt studenta la Drept, iar dupa terminarea facultatii ma voi inscrie la master in Criminalistica! Astept un raspuns, va rog! Va multumesc, o seara placuta!
Raspunsul este negativ. Acesta se datoreaza informatiilor si caracterului nepublic al lucrarilor , analizelor si cercetarilor, care se desfasoara in cadrul acestor servicii/birouri specializate. Practica pot face numai studentii la Academia de politie AI Cuza.
Succes!
Dar, incercarea moarte n-are :) ... depuneti o solicitare in acest sens la comandantul sectiei de politie la care doriti sa faceti practica si veti vedea ce raspuns vi se va da.