avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1943 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general retetar pentru restaurante
Discuție deschisă în Contabilitate în general

retetar pentru restaurante

Buna ziua,
Pentru un restaurant (SRL) trebuie intocmit un dosar cu retete. Care sunt obligatiile in ceea ce priveste acest retetar? Trebuie aprobat de cineva si exista vreun numar de portii pentru care se stabilesc cantitatile (sa zicem 10 portii)?
Unde pot gasi legislatie in acest sens?

Multumesc foarte mult pentru ajutor.

O zi buna,
Ioana luca

Alte discuții în legătură

Contabilitate de gestiune Delisi Delisi Gestiunea unei bucatarii se tine la pret de cost. Produsele (ciorbe, felul II, desert,etc) se vand in restaurant. Este obligatorie respectarea unui retetar ... (vezi toată discuția)
Consum fabrica panificatie ContSters225472 ContSters225472 exista vreo norma sau retetar stabilit de lege pentru producerea de paine? O brutarie poate avea orice consum de faina la producerea de paine? Din punct de ... (vezi toată discuția)
Serviciul de deratizare Cristian880 Cristian880 Buna ziua am si eu o nelămurire, astazi a venit cei de la deratizare la restaurant ul unde eu lucrez si impreuna cu aceea factura mai vine si un retetar de ... (vezi toată discuția)