Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

buna ziua.am o mare problema.acum 2 ani am facut un imprumut la cetelem doar cu buletinul si adeverinta de la firma la care lucram.pt k firma respectiva a dat faliment am ramas fara loc de munca si nu am mai avut cum sa-mi platesc ratele.acum 2 zile am primit o scrisoare prin care sunt amenintat cu executarea silita doar k eu nu am acte pe casa si nici bunuri in posesie.ce o sa se intample?va rog frumos rasp.
Creditul dvs poate fi cesionat recuperatorului care se subroga in drepturile unitatii si devine noul dvs creditor
Acesta va desfasura procedura legala de recuperare inclusiv executarea silita
Daca nu detineti bunuri in evidenta,conturi bancare se va dispune poprire pe salariu pana la concurenta debitului restant
pai lucrez la ,,negru'' deocamdata pt k altceva nu mi-am gasit de lucru pana acum.daca nu are ce sa recupereze ce se va intampla?
nimic. vor starui o vreme, poate va angajati, poate cumparati un bun de valoare, sau va pica o mostenire. daca nu reusesc, in final vor renunta
Perioada de staruinta poate dura ani buni,daca recuperatorul are interes in recuperare credit
ynocentta, utilizator
Probleme am si eu cu aceasta societate nonbancara.Pentru cardul de credit au
dobanzi si comisioane dupa bunul plac....,iar daca le ceri detalii nu -ti ofera!!!
Nu am semnat nici un contract pentru acel card in care sa fie stipulate:dobanzi,
comisioane,etc,,,,,,Ce pot face???