Forum Discuţii juridice Executare silită datorii la banci
Discuție deschisă în Executare silită

datorii la banci

Neplata unui credit duce la masuri impotriva debitorului. Dar ce se intampla cand acesta nu are surse de venit si nici garantii suficiente...? va intreb pentru ca am un copil cu handicap grav 1 si inca un baietel de 4 ani si am ajuns sa numai imi pot permite sa platesc datoriile la banca acestea fiind in valoare de 100 de milioane vechi. Iar acum mi-au venit niste instiintari de executare silita , mentionez k nu am nici un fel de bun material p care sa mi-l ia. astept rasp urgent pt ca nu stiu ce sa mai fac. multumesc
aveti posibilitatea sa faceti contestatie la executare. chiar daca nu aveti bunuri va pot face poprire pe salariu.
problema se pune in felul urmator;chiar daca in prezent dvs nu detineti nici un bun mobil(pana la proba contrarie) sau imobil, in cazul in care a-ti antamat un credit bancar si nu a-ti respectat clauzele contractuale, se ajunge intr-un final la executare silita.
executarea silita nu vizeaza doar bunurile prezente,dar si cele viitoare;
de asemenea, dc lucrati, se va dispune inclusiv poprire pe salar.Desigur, in curand veti fi sunat zilnic,etc...de catre societatea care cu siguranta a cumparat de la banca creditul dvs
Dar imi pot face poprire pe salariu chiar si in cazul in care este doar un singur venit in familia noastra si acela de 8 milioane vechi acestia provenind din banii de indemnizatia de handicap al fetitei mele si al meu de insotitor??
doar pe salariul dvs se poate pune poprire, nu si pe indemnizatie
se poate pune poprire chiar daca acest salariu este primit in urma ingrijirii unei persoane cu handicap grav1? au voie ?