Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... AVOCAT DIN OFICIU
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

AVOCAT DIN OFICIU

Buna ziua,

Sunt avocat de putin timp si as dori sa stiu cum se poate deveni avocat din oficiu.

Va multumesc anticipat
:)) pai foarte simplu veti fi desemnata de instanta de judecata in cazul in care unul dintre justitiabili sau invinuiti nu are posibilitatile unui aparator...numai bine!
mergeti la barou si va inscrieti pe lista de oficii
Va multumesc pentru raspunsuri,

Eu sunt inscris in baroul Bucuresti, dar locuiesc in Constanta... as dori sa pot desfasura aceasta activitate in Cta.

Ce trebuie sa fac in acest caz???
Nu puteti fi desemnat avocat din oficiu, decat de Baroul Bucuresti!
Am auzit de la o prietena avocat stagiar ca o cauza se plateste undeva intre 100 si 300 de lei de catre Barou! Inscrieti-va pe lista de la Barou! Banii nu intra foarte repede insa este un inceput! Succes!