avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scade indemnizatia pentru cresterea copilului de pana ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scade indemnizatia pentru cresterea copilului de pana la 2 ani!?

Azi a aparut pe site-ul money.ro aceasta stire, stiti ceva???? acolo scrie ca toate femeile vor avea 600 ron .este normal,au voie sa revina la indemnizatie unica????/? atata timp cat nu platim toate la fel???????????? va rog sa-mi spuneti daca stiti ceva despre aceasta schimbare de lege si daca as avea vreo sansa intr-un proces cu statul in acest sens....sunt insarcinata in 3 luni si nu as fi luat decizia de a da viata unui suflet daca stiam ca voi lua 600 ron/luna ,m-am bazat ft mult pe cei 85% din salariu..:">:((

Multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: anioana09 , utilizator 11:53, 11 Mai 2010
deocamdata, nu este nici o prevedere legislativa, decat oug 148/2005. Asa ca, va puteti baza pe ea cand mai faceti copii. :P
Multumesc,=D>

ar putea schimba Boc aceasta lege?
Dar puteti sa dati in judecata, doar v-a informat un post tv, il puneti martor!!!!!!!!!!
inca nu s-a luat o decizie in acest fel,fetitza mea face 1 luna pe 13 luna aceasta si eram si eu ingrijorat,dar nu cred ca se poate ajunge atat de departe.
ptr proces nu va sfatuiesc......"traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"....va veti lupta cu mori de vant cu birocratie si cu toate personajele lui caragiale:">
Sa va traiasca!!! eu abia sunt insarcinata in 3 luni...si cu noile reduceri de la pensionari si bugetari ma stept la orice.....:( mai ales dupa stirea ce a aparut azi pe acel site........

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pentru mamele studente la zi? alina24_cr alina24_cr Buna ziua, ma numesc Ignatescu Mirela-Alina sunt din Craiova si sunt studenta in anul 4 de studiu la Facultatea de Medicina Generala din acelasi oras.Am un ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil pentru studente cassya cassya buna ziua!am si eu o intrebara,sunt insarcinata in 34 saptamani,nu am lucrat in tara ci doar in italia cu contract 8 luni de zile.in prezent sunt studenta la ... (vezi toată discuția)
Indemnizatii pentru copil liuda26 liuda26 am asa intrebare:am un copil de un an, lasat cu bunicii care sunt pensionari, eu sunt incadrata in cimpul muncii.Buneilor trebuie sa li se plateasca ... (vezi toată discuția)