Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajarea cetatenilor UE in Romania - Domeniul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajarea cetatenilor UE in Romania - Domeniul Management Hotelier

Buna seara,
Sunt cetatean roman stabilit in Malta (UE) casatorita cu un cetatean maltez.Am dori relocarea in Romania si gasirea unui loc de munca in industria hoteliera nivel management (Hotel Manager,Restaurant Manager,Bar Manager,F&B Manager, datorita anilor de experienta acumulati in acest domeniu in strainatate. As dori sa va intreb care sunt procedurile de angajare in Romania pentru un cetatea UE cat si pentru un cetatean roman.Ce pasi trebuiesc urmati si ce actele se cer la angajare? In cazul in care avem Food & Beverage Handler Document valabil pentru orice tara UE (este un card de marimea carnetului de conducere care atesta ca suntem calificati sa lucram cu mancare si bautura din punct de vedere igienico- sanitar, este necesar sa obtinem alt certificat medical?
As aprecia raspunsul Dumneavoastra la adresa de email miruna_24@yahoo.com Cu multumiri anticipate, Miruna
nu aveti nevoie de nici un alt document pt a practica meseria voastra doar de mare curaj !