avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Import China EMS
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Import China EMS

Doresc sa import marfa electronica din China cu EMS,la sugestia companiei exportatore din China

Din ce am aflat pana acum EMS este posta nationala a Chinei, dar nu stiu sub ce legi funconeaza si care ar fii conditiile pentru a lucra sau a avea ''incredere '' sa primesc marfa prin EMS?
Stie cineva sau cunoasteti persoane care au facut acestr lucru?

Alte discuții în legătură

Import china cu ems descartees20 descartees20 Doresc sa import marfa electronica din China cu EMS,la sugestia companiei exportatore din China Din ce am aflat pana acum EMS este posta nationala a ... (vezi toată discuția)
Import pe pfa din china... dark2peudar dark2peudar vreau sa-mi un PFA si sa import din china accesorii de telefoane. De ce am nevoie? Coletele daca sunt trimise pe EMS de unde se ridica? tot de posta vamala ? ... (vezi toată discuția)
Siguranta platilor catre producatori - conturi escrow Importer2008 Importer2008 Buna ziua, Locuiesc in Canada si doresc sa import anumite produse fabricate in Romania. Problema majora este ca toti producatorii din Romania doresc sa aiba ... (vezi toată discuția)