Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale calitatea de agent imobiliar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

calitatea de agent imobiliar

as dori sa stiu daca mai sint valabile urmatoarele:

Ordonanta nr.3 / 2000

Art. 4.
(1) Agentul imobiliar, societate comerciala, trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
a) sa aiba ca principal obiect de activitate intermedierile imobiliare;
b) cel putin unul dintre administratori sa aiba calitatea de agent imobiliar.
(2) Societatea comerciala poate angaja agenti imobiliari in calitate de salariat.
(3) In cazul in care calitatea de agent imobiliar o are societatea comerciala, sunt aplicabile in mod corespunzator dispozitiile art. 136 alin. (2) si (3) din Legea 31/1990 privind societatile comerciale, republicata.

cu alte cuvinte, daca vreau sa-mi fac agentie imobiliara si sint unic asociat trebuie sa dau acel examen pentru a avea calitatea de agent imobiliar ?

sau s-a schimbat ceva intre timp ?

Multumesc,
Miruna
~ Conținut șters la cerere ~
mulltumesc mult.

o zi frumoasa!
~ Conținut șters la cerere ~