Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire de la bunici?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire de la bunici?

Mama mea a decedat cu ani in urma. Bunica a decedat recent. Am drept de mostenire din casa bunicii?
Da. Vii la mostenirea bunicii prin reprezentarea parintelui decedat.
DA!
Multumesc pentru raspunsuri.
Vii la mostenire daca acea casa mai e pe numele bunicii si daca nu exista un testament in favoarea altcuiva#-o

Daca exista testament in fav altuia... tot mostenesti ca esti rezervatar.:P